ikariam Oyunu

Gameforge’un sevilen strateji oyunu ikariam antik çağ temalı strateji oyunudur. Oyuna, bulunduğunuz dünyadaki (sunucu) rastgele bir adada başlıyor ve size verilen kimsesiz şehri geliştirerek metropol yapmak için mücadele veriyorsunuz.

Gelişme sırasında ihtiyacınız olan 5 farklı hammadde bulunmaktadır, bunlar;

  • Mermer (binalarda kullanılanılan temel hammadde)
  • Kristal (araştırmalarda kullanılan temel hammadde)
  • Sülfür (askeri alanda kullanılan temel hammadde)
  • Odun (birçok alanda kullanılabilir)
  • Üzüm (halkın mutluluk seviyesi için kullanılır)

images

Ikariam

Her adada odun elde edebileceğiniz ormanlar bulunurken diğer hammaddeleri elde edebileceğiniz kaynaklarından sadece bir tanesi bulunur. Adanızda yer almayan hammaddeleri ticaret, kolonileşme veya yağma yoluyla elde edebilirsiniz. Gerekli araştırmaları tamamladıktan sonra çevre adalarda koloni kurarak büyüyebilir ve farklı hammaddeleri daha hızlı elde edebilirsiniz.

Belediye binası seviyesi şehrinizde bulunan nüfusu belirler. Nüfusunuzu sürekli üst seviyede tutmanız için ise halkınızı memnun etmeniz gerekmektedir. Günün her saati serhoş olmayı seven halkınıza bolbol şarap vererek (bunun için üzüm rezervinizin yüksek olması gerekir) onları memnun edebilir ve sizin için daha fazla iş yapmalarını sağlayabilirsiniz.

images

Ikariam

Ikariam’ı diğer strateji oyunlarından ayıran en öenmli özelliklerden ise askeri birim çeşitliliği ve detaylı savaş sistemidir. Savaş sonucunu etkileyen bir çok detay olması sebebiyle izlenecek strateji savaş sonuçlarında beklenmeyen değişiklikleri sebebiyet verebilmektedir. Oyunda ittifaklar arasında bazen aylarca süren savaşlar yapılabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Ikariam

Unutmayın üye olduktan sonra email adresinize gelen mailin içindeki aktivasyon linkinede tıklamanız gerekir

images

Comments
  1. sezgin duru

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir